Пратениците ќе му судат на мандатот на Груевски


Собраниската Комисија за мандатно имунитетни прашања со пет гласови „за“, ниту еден против и ниту еден воздржан утврди предлог за одземање на мандатот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот од СДСМ, Костадин Костадинов по седницата на Комисијата за мандатно-имунитетни прашања на која се одлучуваше за пратеничкиот мандат на експремиерот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ ги повика сите пратеници, особено пратениците на ВМРО-ДПМНЕ, да гласаат за одземање на мандатот на пратеникот и поранешен премиер Никола Груевски, кој е ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Невенка Стаменковска Стојковски од ВМРО-ДПМНЕ која е заменик член во Комисијата за мандатно-имунитетни прашања беше единствената која се јави за ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 29. мај 2019 (ИНПРЕС) – Одземањето на мандатот на пратеникот Никола Груевски денеска е повторно на дневен ред на собраниската Комисија за деловнички и ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за деловнички и мандатно имунитетни прашања го изгласа Предлогот за одземање на мандатот на никола груевски. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ не гласаа, ...
| | веќе видена | слични

Во овој момент пратеникот Никола Груевски не ги исполнува условите бидејќи пријавувањето за отсустен во ова Собрание е спречен да го направи и тоа спречен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Со целосна почит за исклучителната важност на темите што ги загрижуваат сите граѓани во земјата, особено оние од најпогодените градови, Владата со внимание ги ...
сите 100 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег вчера во 18:20 часот од превентивни причини се воведе забрана за камиони на патниот крак Маврово – Дебар и ...
сите 218 | | | веќе видена

 Што го очекува вашиот хороскопски знак во текот на оваа среда? Дали денот ќе биде среќен и поволен за деловни предизвици? Или сепак треба да обрнете повеќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот во заминување, Зоран Заев има силни амбиции да има тотална власт врз правосудниот систем и тоа не го крие. Се чини дека карактерот и стекнувањето со ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пратениците ќе му судат на мандатот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: