Во понеделник завршува одморот за пратениците


5 копии
6 копии

Седумдесетина пратеници најверојатно ќе бидат дел од јавната кампања за референдумот закажан за 30 септември. Собранието, најави дека кампањата ќа ја води ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема да користи јавни пари за пропаганда за рефрендумот. Лидерот Христијан Мицкоски преку Фејсубук им порача на пратениците ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил побара од Собранието, парите предвидени за кампања за референдумот, од пратениците на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Партијата ќе се откаже од владините средства за референдумска кампања, тие да се инвестираат во тетовското училиште. Со свои сили и средства ќе водиме кампања. ...
| | веќе видена | слични

Денеска партискиот лидер Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша дека партијата со свои, а не со владини пари ќе учествува во кампањата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 100 | | | веќе видена

Возилото на Воената полиција синоќа случајно се нашло пред партиското седиште на ВМРО-ДПМНЕ, тврди министерката за одбрана Радмила Шекеринска. Според неа, ...
сите 88 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 166 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во понеделник завршува одморот за пратениците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: