Димитров: Информираноста на граѓаните за Договорот ни е најважно


5 копии

Од идниот четврток еднаш неделно на „Прашајте го министерот“, шефот на македонската дипломатија Никола Димитров ќе одговара на директни прашања од граѓаните во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Десетици невкусни и навредливи коментари и клетви доби од граѓаните министерот за надворешни работи кој во организација на Владата даваше одговори поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Никола Димитров во „Стадион” на Радио Канал 77 одговараше на прашањата на слушателите и на новинарите Сашко Димевски, Искра ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 281 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 127 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Информираноста на граѓаните за Договорот ни е најважно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: