Прандели нов тренер на Џенова

7 копии
2 копии

По лошите резултати на Иван Јуриќ, тој беше отпуштен од тренерската позиција во Џенова и на неговото место беше назначен поранешниот селектор на Италија, ...
| | веќе видена | слични

Џенова по отказот на Иван Јуриќ, го назначи Чезаре Прандели за нов предводник на екипата. Шеесет и едногодишниот италијански стратег потпиша едно и полгодишен ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот селектор на Италија Чезаре Прандели од денес и официјално е нов тренер на Џенова. Џенова за која настапува македонската фудбалска икона Горан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Пандев наскоро треба да го добие Чезаре Прандели за нов тренер откако Виртус Ентела вечерва приреди големо изненадување и ја елиминираше Џенова од Купот ...
| | веќе видена | слични

Чезаре Прандели ќе биде нов тренер на Џенова, а отказ вечерва доби Иван Јуриќ. Хрватот издржа само 8 меча на кормилото на Џенова во неговиот кам-бек и по ...
| | веќе видена | слични

Иван Јуриќ е разрешен од тренерското столче откако вечерва третолигашот Виртус Ентела ја шокираше Џенова во Купот на Италија, Чезаре Прандели ќе му биде нов ...
| | веќе видена | слични

Членот на Серија Ц во Италија Виртус Ентела приреди голем подвиг и ја елиминираше Џенова по голема битка на „Луиџи Ферарис“ и по пенал серијата се пласираа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прандели нов тренер на Џенова

Од:
До кого (е-маил):
Порака: