Тања Јовановска сними спот за баладата „Дишам за нас“

Тања Јовановска сними спот за нејзината преубава балада насловена „Дишам за нас“. Спотот се снимаше на неколку локации во Куманово, во соработка со ИН Продукција. Песната беше изведена на годинашниот „Роса Фест“.Снимањето на спотот помина одлично и навистина очекувам истиот да биде нешто поинакво од се што до сега сум работела, вели Тања и додава: „И самата песна е нешто сосема поразлично. Се работи за емотивна балада, во која навистина се пронајдов себеси, бидејќи овој стил на музика, навистина го сакам“. Тања која повеќе години е дел од македонската музичка сцена, најавува уште доста новитети за следната година, а сега уживајте со новиот спот. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=l5sPeOukW5M[/embed]
| | веќе видена | слични

Овие мали трикови ќе ви го олеснат декорирањето на домот, но и помошта во смислувањето на предновогодишни игри со малечките. На пример, ако немате украсна хартија за новогодишни подароци, влезете во кујната бидејќи таму се наоѓа решението. За што станува збор и кои трикови можеда ви помогнат празниците да ги поминете што поубаво и позабавно погледнете на оваа видео снимка. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=_V0lVfYjLpQ
| | веќе видена | слични

Направете вашата новогодишна трпеза да изгледа божанствено. Еве неколку идеи како да ја декорирате новогодишната трпеза, а на вас е да импровизирате декор за последниот ден од оваа. Имајте во предвид дека масата мора да се вклопи со амбиентот, така што водете сметка во изборот на бои и украси кои нема да се одвојуваат од просторот. Секако, новогодишните украси треба да бидат сјајни, бирајте сребрена или златна нијанса која ќе ја комбинирате со уште една боја по ваш избор. Две нијанси ќе ја украсат вашата трпеза перфектно, уште една би била вишок. [embed]https://www.youtube.com/watch?v=GV9-e5HuBNg[/embed] [embed]https://www.youtube.com/watch?v=Bd8L7vK9uLU[/embed]
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на невообичаено топла воздушна маса која продира од јужните географски широчини, во текот на новата недела ќе имаме стабилно, суво и сончево ...
сите 254 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Др. Гордана Силјановска – Давкова е редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ по уставно право и политички систем.Силјановска беше министер без ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тања Јовановска сними спот за баладата „Дишам за нас“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: