Праќајте пари преку Фејсбук

Фејсбук ќе претстави сопствен сервис за плаќање, со кој ќе влезе во борба со компаните како PayPal и Venmo. TechCrunch објави screenshot од новата платформа за плаќање, која тајно е вградена во моменталната верзија на Facebook Messenger за iOS. Со овој сервис корисниците ќе можат да испраќаат пари на други пријатели, исто како што закачуваат фотографии во пораките. Моментално сервисот прима само плаќање со дебитни картички, кои доаѓаат со понизок надомест за обработка од кредитните и полесни се за конфигурирање. Кога се зборува за надомест, засега не постои никаков за корисниците кога изпраќаат пари едни на други, но сепак ова е рана верзија на сервисот. Секако ова е само прв знак дека Фејсбук е заинтересиран за онлајн плаќање.
| | веќе видена | слични

Добро е да се види барем една од познатите апликации достапни на оваа платформа редовно да добива надградби. Од денеска достапна е Facebook Messenger 9.0 за корисниците на Windows Phone 8 и истата вклучува неколку новини кои што ја приближуваат до другите платформи. Од ова можете да заклучите дека сепак апликацијата не е целосно иста со таа на Android или iOS, меѓутоа е една од најдобро направените кога се работи за споредба. Новата верзија од Messenger ги вклучува следните новини: Подобрувања кои што ја прават апликацијата побрза Можност за испраќање на пораки на луѓе кои што не ви се пријатели на Facebook Внесете го бројот на било кој контакт и почнете да испраќате пораки преку апликацијата Можност за цртање и додавање на текст на сликите од Camera Roll пред нивно праќање Апликацијата е достапна во продавницата за апликации и истата можете да ја надградите или инсталирате преку следниот линк. Facebook Messenger за Windows Phone
| | веќе видена | слични

Останато

И сега, за името е или не е, прашува членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, коментирајќи ја видеопораката на франсускиот рпетседател Емануел Макрон, кој ...
| | веќе видена

Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд куќата на скопскиот ...
сите 32 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Имaме сознанија дека се работи за непријатни измени на Уставот, односно за нови амандмани кои се спремаат за да се измени Уставот, но се кои се кријат од ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Праќајте пари преку Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: