Праќајте пари преку Фејсбук

Фејсбук ќе претстави сопствен сервис за плаќање, со кој ќе влезе во борба со компаните како PayPal и Venmo. TechCrunch објави screenshot од новата платформа за плаќање, која тајно е вградена во моменталната верзија на Facebook Messenger за iOS. Со овој сервис корисниците ќе можат да испраќаат пари на други пријатели, исто како што закачуваат фотографии во пораките. Моментално сервисот прима само плаќање со дебитни картички, кои доаѓаат со понизок надомест за обработка од кредитните и полесни се за конфигурирање. Кога се зборува за надомест, засега не постои никаков за корисниците кога изпраќаат пари едни на други, но сепак ова е рана верзија на сервисот. Секако ова е само прв знак дека Фејсбук е заинтересиран за онлајн плаќање.
| | веќе видена | слични

Добро е да се види барем една од познатите апликации достапни на оваа платформа редовно да добива надградби. Од денеска достапна е Facebook Messenger 9.0 за корисниците на Windows Phone 8 и истата вклучува неколку новини кои што ја приближуваат до другите платформи. Од ова можете да заклучите дека сепак апликацијата не е целосно иста со таа на Android или iOS, меѓутоа е една од најдобро направените кога се работи за споредба. Новата верзија од Messenger ги вклучува следните новини: Подобрувања кои што ја прават апликацијата побрза Можност за испраќање на пораки на луѓе кои што не ви се пријатели на Facebook Внесете го бројот на било кој контакт и почнете да испраќате пораки преку апликацијата Можност за цртање и додавање на текст на сликите од Camera Roll пред нивно праќање Апликацијата е достапна во продавницата за апликации и истата можете да ја надградите или инсталирате преку следниот линк. Facebook Messenger за Windows Phone
| | веќе видена | слични

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 183 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде облачно, претпладне со дожд и снег на пониските места, пообилни ќе бидат во источните делови, а во попладнвните часови постепено ...
сите 186 | | | веќе видена

Се очекува утре пред полноќ да се гласа Законот за ратификација на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент. Седницата започна уште вчера, а по жестоката ...
сите 120 | | | веќе видена

Секс скандалот меѓу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш никако не стивнува, но во меѓувреме не стивнуваат и новите имиња од српската сцена со кои што Оњен имал ...
сите 187 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 34 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 132 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Праќајте пари преку Фејсбук

Од:
До кого (е-маил):
Порака: