Зидан ги напушти подготовките на Реал во Монтреал

Прв пат во историјата на Ла Лига најголемите шпански клубови, во еден преоден рок, реализираа трансфери поголеми од 100 милиони евра. Благодарение на Реал, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денешниот тренинг на „кралевите" во Монтреал започна со една минута молк, фудбалерите и тренерскиот персонал му оддадоа почит на братот на Зинедин Зидан кој ...
| | веќе видена | слични

Братот на тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан починал денеска. Тоа е причината зошто Зидан вчера итно го напушти тренинг-кампот во Монтреал за да стигне во ...
| | веќе видена | слични

Зинедин Зидан во текот на вчерашниот ден поради лични причини мораше да ги напушти претсезонските подготовки на Реал Мадрид во Монтреал (Канада) и да се врати ...
| | веќе видена | слични

Иако досега ова лето потрошија над 300 милиони евра на засилувања, Зинедин Зидан побара претседателот Флорентино Перез да се ангажира, да најде пари и да купи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски на прес-конференција соопшти дека денеска и официјално завршува обвинителската и политичката кариера на првиот ...
сите 482 | | | веќе видена

Oбвинитeлcтвoто во предиcтpaга ги поседувало снимките кои излегоа во јавноста за случајот „Рекет“, а дали тие ќе се користат како дoказ ќе одлучува Сyдcкиот ...
сите 131 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 189 | | | веќе видена

Нашиот состанок закажан за две недели, ќе го одложам за некое друго време, напиша претседателот на Твитер Претседателот на САД Доналд Трамп ја откажа ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зидан ги напушти подготовките на Реал во Монтреал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: