Принцот Филип примен во болница поради операција на колкот

Бакингамската палата соопшти дека принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета, е примен во болница на претходно закажана операција на колкот. Во соопштението се наведува дека 96-годишниот принц ќе биде опериран утре. Toj во изминатиот период се повлече од јавниот живот и не се појави на неколку позначајни јавни настани.
| | веќе видена | слични
3 копии

Познатиот актер на акциони филмови и поранешен гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето, ја напушти болницата во Лос Анџелес и замина дома. Неговиот портпарол на социјалната мрежа Твитер напиша дека актерот е во добра состојба. Шварценегер беше опериран на 29 март. Ѕвездата на „Payer“,„Predator“ и „Total Recall“ по излегувањето од болница напиша: „Точно, се вратив“, алудирајќи на познатата реплика од „Терминатор“. „Се разбудив и тоа е нешто за што треба да сум благодарен“, напиша Шварценегер од својот профил на социјалната мрежа Твитер.
| | веќе видена | слични
6 копии

Ѕвездата на акционите филмови и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер по операцијата на срцето се врати дома. Како што соопштина Твитер Даниел Кечел, неговиот портпарол, актерот е во добра состојба. – Јас сум назад, се вратив, изјави поранешниот шампион во бодибилдинг кога се разбудил по операцијата. Ѕвездата на „Payer“,„Predator“ и „Total Recall“ по излегувањето ос болница напиша: Точно, јас сум назад, алудирајќи на познатата реплика од „Терминатор“
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѕвездата на акционите филмови и некогашниот гувернер на Калифорнија Арнолд Шварценегер се врати дома од болница, по операцијата на отворено срце. -Шварценегер се врати дома- напиша портпаролот на актерот Даниел Кечел. Тој нагласи дека актерот излегол од болница во петокот попладне.
| | веќе видена | слични

Актерот и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер излезе од болницата во Лос Анџелес каде што направи операција на срцето, изјави неговиот портпарол. Седумдесетгодишниот актер, кој од синоќа е пуштен дома, се чувствува многу добро. Шварценегер беше опериран на 29 март. Беше примен во болница поради замена на срцевиот залисток вграден 1997 година поради срцева мана, но таа помалку инвазивна процедура не успеала и лекарите се одлучиле да му го оперираат срцето. Поранешниот гувернер и ѕвездата на акционите филмови, од болницата Сидар-Синај во понеделникот на твитер објави: – Точно е, се вратив. Заспав со очекување дека ќе се разбудам со мал рез, а се разбудив со голем – но знаете што, се разбудив, и на тоа нешто треба да сум благодарен.
| | веќе видена | слични

Принцот Филип бил примен во болница за хируршка интервенција, објавија службите од Бакингемската палата. “Неговото Кралско Височество Војводата од Единбург бил примена во болницата на „Кралот Едвард VII“ во Лондон, каде му била закажана операција на колкот. Хируршкиот зафат е палниран за денес”, се вели во соопштението. Војводата поради здравствените проблеми не бил во можност да учествува на традиционалната миса во капелата Св. Џорџ, каде треба да се одржи свадбата на принцот Хари и Меган Маркл на 19 мај.
| | веќе видена | слични

Шварценегер во четвртокот е однесен во болница поради замена на срцевиот залисток. Хируршкиот зафат кој претходно му бил направен бил експериментален, поради што дошло до компликации, наведува сајтот „ТМЗ“. Докторите биле подготвени во случај замената на срцевиот залисток да не успее, па многу брзо донеле одлука дека на „Терминаторот“ му е неопходна операција на отворено срце. Самата хируршка интервенција траела неколку часа. Ова инаку не е прв пат Шварценег да прави операција на срце, потсетува „ТМЗ“. Популарниот актер уште во 1997 година замени еден срцев залисток. Хирурзите тогаш не сметале дека е потребна е операција, но актерот одлучил да се оперира “додека е млад”.
| | веќе видена | слични

Седумдесетгодишниот актер, кој од синоќа е пуштен дома, се чувствува “многу добро“. Шварценегер беше опериран на 29 март. Беше примен во болница поради замена на срцевиот залисток вграден 1997 година поради срцева мана, но таа помалку инвазивна процедура не успеала и лекарите се одлучиле да му го оперираат срцето. Поранешниот гувернер и ѕвездата на акционите филмови, од болницата Сидар-Синај во понеделникот на твитер објави: „Точно е, се вратив. Заспав со очекување дека ќе се пробудам со мал рез, а се разбудив со голем – но знаете што, се разбудив, и на тоа нешто треба да сум благодарен“.
| | веќе видена | слични

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 284 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 134 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена

Не ќе може да продолжат да се водат истрагите за „Империја“, кај што првоосомничен е бизнисменот Орце Камчев кој ја пријави Специјалната обвинителка Катица ...
сите 373 | | | веќе видена

Штуро и непрофесионално се води истрагата за случајот Рекет, смета опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот на оваа партија, Димче Арсовски денеска на прес ...
сите 127 | | | веќе видена

 Месеците на Илинденска бб. им се избројани, криминалите разоткриени и знаат дека сите до еден ќе одговараат за своите злодела. Најавите за тужби за новинари, ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Принцот Филип примен во болница поради операција на колкот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: