На интернет се појави распоредот за првото коло во Премиер лигата

Премиер лигата на Англија утре официјално ќе го објави распоредот на натпревари за наредната сезона 2019/2020, меѓутоа на „Твитер“ денес се појави фотографија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска беше објавен календарот за новата сезона во Премиерлигата, возбудувањата во Англија започнуваат на 9. август а ќе финишираат на 17. мај.Изминатава ...
| | веќе видена | слични

Минатата сезона бевме сведоци на голема борба за титулата во Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Ливрпул, а на крајот славеше екипата на Пеп Гвардиола која ...
| | веќе видена | слични

Од ЕПЛ и официјално го објавија редоследот на натпреварите за воведното коло од новата сезона која треба да стартува на 9. август, а отвораат европскиот првак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 130 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

- ВМРО-ДПМНЕ е должна пред граѓаните на Република Македонија да ја обелодени вистината која што пристигнува до нас од страна на голем број на укажувачи, кои се ...
сите 111 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 246 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На интернет се појави распоредот за првото коло во Премиер лигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: