Деми Ловато: Не можев ниту еден час време без кокаин

Младата пејачка Деми Ловато по успешната кариера, пред неколку години го допре дното: имаше проблеми со нарушена исхраната, со самодовербата и најлошо од се, со зависностите. Во едно неодамнешно интервју таа се потсети на најтешките денови кога во 2010 година заврши на одвикнување од алкохол и дрога. Поради тоа и денес тоа се плаши да излегува и да оди на забави за да не подлегне повторно на искушението. – На потежок начин морав да научам дека излетувањата не се за мене. Некои луѓе можат да се забавуваат и да не подлегнат на пороци, но не и јас, призна таа во интервкуто за „Рафинери 29“. Уште како тинејџерка Деми почнала да користи дрога, а работите набрзо излегле од контрола. Таа прознава дека без кокаин не можела да издржи ниту еден час и дека одбивала секаква помош од семејството, пријателите или соработниците. – Пред лекувањето бев една од оние луѓе на кои едноставно не им беше грижа за ништо. Беа ноќни кошмари да се работи со мене, вели 23-годишната Деми. Сепак, таа замина на одвикнување, кога почнаа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата пејачка беше на врвот на својата кариера, кога пред неколку години го постигна дното на приватен план. Дваесет и тригодишната Деми Ловато во 2010 година имаше големи проблеми со исхраната, самодовербата и беше зависник од дрога. Неодамна во интервју за „Рафинери29“, пејчаката се потсети на својте најтешки денови, кога заврши во болница за одвикнување од алкохол и дрога. Поради тоа и денес се плаши да оди на забав. – На тежок начин морав да научам дека забавите не се за мене. Некои луѓе можат да се забавуваат и да не потклекнат на пороците, но не и јас – признава таа. Таа почнала да се дрогира уште во тинејџерските денови. – Пред да се излекувам бев една од оние кои едноставно не се замараа за ништо. Беше ноќна мора да се работи со мене – кажува пејачката, признавајќи дека работите многу бргу излегле од контрола и не можела без кокаин подолго од еден час. Денес ја држи својата зависност под контрола и го прифаќа своето тело, за кое некогаш сметала дека е дебело и одвратно.
| | веќе видена | слични

Младата пејачка има успешна кариера, но само пред неколку дена го допре дното.Деми Ловато имаше проблем со исхраната, самодовербата и беше зависник од дрога. Неодамна во интервју се потсетио на својте најтешки денови кога во 2010 заврши во болница за одвикнување од алкохол и дрога. Поради тоа и денес се плаши да оди на забава, за да не се навлече повторно.-На тежок начин морав да научам дека забавите не се за мене. Некои луѓе можат да се забавуваат и да не потклекнат на пороците, но не и јас призна Деми Ловато за “ Rafinery29“. -Пред да се излекувам бев една од оние кои едноставно не се замараа за ништо. Беше ноќна мора да се работи со мене - кажува 23 годишната пејачка.Како тинејџерка почнала да се дрогира, а работите многу брзо искочиле од контрола таа неможела без кокаин подолго од еден час.Денес таа строго се држи и бега од алкохол.
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата пејачка Деми Ловато ги преживува деновите на својата успешна кариера, но пред само неколку години го допрела дното. Таа имала проблеми со пореметување на исхраната, самодовербата и најлошо од сѐ, зависноста. Во неодамнешното интервју таа се присети на најтешките денови кога во 2010 година завршила на рехабилитација од алкохол и дрога. И денес поради тоа се плаши да отиде на забава за повторно да не навлезе во тие води. “На потежок начин морав да научам дека излегувањата не се за мене. Некои луѓе можат да се забавуваат и да не подклекнат пред пороците, но не и јас”, призна таа. Уште како тинејџерка почнала да се дрогира, а работите набрзо излегле од контрола – без кокаин не можела да издржи подолго од еден час. Одбивала секаква помош од семејството, пријателите и соработниците. “Пред лекувањето бев една од оние луѓе на кои не им е гајле за ништо. Беше ноќна мора да се работи со мене”, вели 23 годишната Деми. Сепак, таа отишла на рехабилитација, но тогаш почнале да се редат други проблеми. Последиците ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деми Ловато: Не можев ниту еден час време без кокаин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: