Заев и Ципрас ќе го сечат јазолот кон средината од неделава?


Како да се напише јазикот во графата во Обединетите нации е последната пречка што ја водат македонската и грчката влада пред договорот да биде официјализиран, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Претседателот Ѓорге Иванов вчера побара од премиерот Зоран Заев да му ги достави предлогот за водење преговори со уставна основа, нацртот на договорот, како и ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во недостиг на клучни документи, а со цел обезбедување на поширок консензус за прашањето за името, Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во недостиг на клучни документи, а со цел обезбедување на поширок консензус за прашањето за името, Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев и Ципрас ќе го сечат јазолот кон средината од неделава?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: