Во Кочани отворена летната културна манифестација „Петровденски конаци“

Со танго-концертот на камерниот состав „Виварт“ и ликовниот перформанс на академската сликарка Андијана Мациев, синоќа во Кочани почна културната ...
| | веќе видена | слични

За една третина повисоки приходи во однос на планираните од продажбата на државно градежно земјиште остварила Општина Кочани во првите шест месеци од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во планинскиот туристички центар Пониква на Осоговските Планини се одржа традиционалната меѓународна средба на Власите „За Петровден сите на планина“, чиј ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на приходите беше причина општинскиот Совет да изгласа позитивен ребаланс на буџетот, со што ќе се овозможи навремена реализација на планираните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Општина Кочани на најдобар начин ја искористи финансиската поддршка на Владата за покривање на долговите што ги остави во наследство претходната локална ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев денеска ја посети Општина Кочани и оствари куса средба со градоначалникот Николчо Илијев, со претседавачот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 129 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кочани отворена летната културна манифестација „Петровденски конаци“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: