4 ефикасни совети како да го спречите претераното потење во топлите денови

Променливиот период помеѓу сезоните е еден од виновниците за непријатните кругови под пазувите. Без разлика на тоа што ќе облечете, сепак не сте подготвени за дневните скокови на температурата. Но, постојат решенија и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане вашиот стрес предизвикан од потењето. 1.Одржување на лична хигиена Одржувањето на хигиената е секако еден од најдобрите начини за борба против непријатните кругови и мириси. Со редовно туширање, вашето тело ќе биде чисто и суво, што е неизбежно во борбата против зголеменото потење. Ако имате проблеми со тоа, туширајте се еднаш дневно или барем мијте ги пазувите. Отстанувањето на влакненцата со жилет или со восок нема да ја намали количината на потење, но ќе спречи потта да се задржува на вашиот пазув. Неизбежен чекор е и користење на антиперспиранти. Освен грижата за личната хигиена, важно е и да облекувате чиста облека. Доколку често се потите, перете ги маиците после едно носење, бидејќи за непријатниот мирис не е виновно моменталното ...
| | веќе видена | слични

Таа е талентирана девојка за чии дела редовно сведочиме од лицата и изгледот на нашите познати пејачи, водители, манекенки… Младата стилистка и модна дизајнерка Фросина Ангеловска деновиве изработи една уникатна фотосесија, на која наместо своите соработници, позира таа облечена во секси долна облека од која ги покажа своите раскошни облини. Сепак, тоа што привлекува внимание е нејзиниот сензуален изглед, односно полни усни, крупни очи и маркантна појава, на кои никој не би можел да одолее. Ја нарекуваат македонската Моника Белучи, но всушност таа е уникатна и своја во секој поглед. Нејзината најнова фотосесија е доказ за тоа, каде на ненаметлив начин во секси парчиња го истакна најдоброто на себе и покажа дека жената е најубава кога има слободно време за себе, особено наутро кога се подготвува за својот сакан. Инаку, фотографиите ги потпишува „Badstef photography“, фризурата е на Ѓорги Тренов, а шминката секако е на самата Фросина. Уживате во оваа уметност со светски печат:
| | веќе видена | слични

Насловот на оваа фотосесија е всушност „Seul à la maison“ или во превод „Сама дома“. Облечена во долна облека и со филџан кафе во рака - една од нашите најпознати дизајнерки Фросина Ангеловска или како што повеќето ја викаат - македонската Моника Белучи ги изненади своите пријатели на социјалните мрежи со својата провокативна фотосесија. Станува збор за фотографии на младиот и талентиран фотограф Стефан - Бедстеф , а идејата за оваа фотосесија е токму на познатата дизајнерка. - Како жена што работи 12 часа дневно, ретко можам да го уживам комфортот на домот, освен за спиење. Токму поради тоа ми беше интересно да се ставам во улога на жена која утрото го започнува полека, без брзање... Единствена обврска и е да изгледа добро и цел ден го користи разгалувајќи се и чекајќи го саканиот - вели Ангеловска. Насловот на оваа фотосесија е всушност „ Seul à la maison “ или во превод - „ Сама дома “. Инаку, за фризурата на Фросина се погрижи Ѓорѓи Тренов , а пак шминката е дело на самата Фросина Ангеловска - Фран . ...
| | веќе видена | слични

Единствен дел од облеката што кога човек го купува не треба да мисли на временската прогноза и смената на годишните времиња е долната облека, затоа што зимно време долната облека не е од крзно, сомот и слично (иако тоа не е исклучено кај некои модели), па може да биде иста како и за среде лето. Другото зависи од вкусот на дамата што ја носи долната облека. Во одреден дел, каква долна облека ќе облече една жена зависи од стилот на облекување. Понекогаш изгледот на долната облека се коси со надворешниот изглед, но се вели дека долната облека е внатрешното „јас“ на личноста, што само некои луѓе може да го видат. Според некои критериуми, долната облека би можела да се подели на романтична, фанки и „вамп“ долна облека. Романтична долна облека Ваква долна облека значи дека градниците и гаќичките имаат различни бои, со нежни детали, фини мотиви, туфни, материјалот од кој се изработени често се проѕира и е лесен. Мал проблем е што ваква долна облека можеби не е од памук, па би можело да дојде до некои алергии, ...
| | веќе видена | слични

ПОП-ПЕЈАЧКАТА ВИКТОРИЈА ЛОБА СТАНА ЗАШТИТНО ЛИЦЕ НА МАКЕДОНСКИ БРЕНД Поп-пејачката Викторија Лоба од неодамна е заштитно лице на ноќна облека и на костими за капење на познат домашен бренд. Најновата фотосесија на шармантната пејачка веќе ја гледаме на билбордите низ повеќе домашни градови. "Соработката со 'Сара фешн' започна оваа пролет. Изработивме една нежна, утринска фотосесија со највпечатливите памучни парчиња од најновата колекција за пролет-лето. Сите парчиња се дизајнирани во Македонија, специјално за жените на нашите простори", ни изјави Лоба. "За оваа 2017 година, јас сум заштитно лице на брендот и ќе ги претставувам сите најнови колекции на ноќна облека и на костими за капење", додава пејачката. Викторија вели дека секогаш кога работи на нови проекти и со добар тим, се чувствува таа возбуда за крајниот продукт. Новата фотосесија, за неа, поминала одлично, проследена со многу позитивни емоции. "Се чувствував пријатно и природно додека позирав во сите парчиња од новата колекција на долна облека ...
| | веќе видена | слични

Таа има своја линија на долна облека, а за нејзина промоција очиглено не и се потребни модели.Станува збор за Коко Ти и нејзината колекција CocoLicious.Старлетата/дизајнерка на социјалните мрежи претстави неколку модели на долна облека каде во прв план секако беа нејзините гради и задник, а не парчињата облека.38-годишната Коко Ти изгледа вака.
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 225 | | | веќе видена

Дали потпретседателот на СДСМ Мухамед Зекири прави пуч во ИВЗ или во партијата? Во екот на изборната кампања Зекири бара чистка во неговата матична партија, а ...
сите 365 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 290 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

4 ефикасни совети како да го спречите претераното потење во топлите денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: