Шест жртви во шумскиот пожар во Калифорнија


Двата пожари кои што го пустошат северот на Калифорнија се споија и го направија најголемиот пожар во историјата на оваа сојузна американска држава, објавија ...
| | веќе видена | слични

Пожарите во американската сојузна држава Калифорнија до сега уништија 114.850 хектари шума додека пожарникарите успеаја да локализираат околу 30 отсто од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Шумскиот пожар во Мендосино, Северна Калифорнија, распламтен од сувите растенија и топлото и ветровито време, е најголемиот во историјата на државата. Пожарот, ...
| | веќе видена | слични

Големите пожари во Калифорнија го однесоа и седмиот живот, соопштија денеска портпаролите. Последната жртва на пожарот бил работник во електродистрибуција, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест жртви во шумскиот пожар во Калифорнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: