Пожар во струшко, изгоре трска на патот кон Калишта

5 копии

Со денови гори трската меѓу Калишта и Струга, а засега никој не реагира. Екологистите стравуваат дека се подготвува терен за нова урбанизација на заштитетното ...
| | веќе видена | слични

Трската на потегот од Калишта кон Струга гори веќе неколку дена, а градоначалникот Рамиз Мерко не реагира, обвинија од „Охрид СОС“. „Се знае кој е против ...
| | веќе видена | слични

Не престанува безмилосното уништување на трската во струшко. Изминативе години уништени се стотина илјади квадратни метри од ова мошне значајно водно растение. ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 16. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Да се запре криминалот врз појасот трски на Охридското Езеро, порачуваат екологистите од Струга и Охрид, откако вчера беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за образование, Арбер Адеми за емисијата „10 минути“ на ТВ 21 изјави дека во училиштата каде има мал број на ученици, таму наставата може да се ...
сите 511 | | | веќе видена

Од Министерството за труд и социјална политика соопштија дека клиентите на „Еуростандард банка“, кои имаат парични права од социјална и детска заштита и ...
сите 229 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 127 | | | веќе видена

На 12.08.2020 во 20.45 часот било пријавено дека на патот Градско – Прилеп, кај с.Раец, се случила сообраќајна незгода помеѓу товарно возило „мерцедес“, со ...
сите 201 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во струшко, изгоре трска на патот кон Калишта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: