Армијата го гаси пожарот во Макарска


4 копии

Канадери и 150 војници се вклучуваат во гаснењето на пожарот во Макарска, кој веќе втор ден хрватските пожарникари се обидуваат да го стават под контрола. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Туристите од три хотели во Тучепи во Макарска и дел од мештаните се евакуирани во раните утрински часови поради пожарот што избувна во Горњи Тучепи. Повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Во гаснењето на пожарот се вклучени околу 200 пожарникари кои ги спасија хотелите. За да се локализира пожарот употребени се и канадери, јавуваат хрватски ...
| | веќе видена | слични

Туристи од хотелот „Јадран“ и „Тамарис“ ги напуштија хотелите откако беа евакуирани поради пожарот кој избувна. Бурата престана со што ќе се олесни работата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 418 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 293 | | | веќе видена

Пишува Тодор ПЕТРОВ Според членот 79 од Уставот “(1) Претседателот на Република Македонија ја претставува Републиката. (2) Претседателот на Републиката е ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Армијата го гаси пожарот во Макарска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: