Осумнаесет загинати во пожар во клиника за зависници


2 копии

На 11.01.2019 година околу 12,00 часот од страна на Бригадата за противпожарна заштита-Скопје било пријавено дека во с.Сарај-скопско избувнал пожар во куќа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Четиричленото семејство со две малолетни деца oд Драчево изгубија се што макотрпно стекнувале со години. -Преплашени се децата, малечки се на 8 и 3 години. ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Облеката која ја носеле на себе е се што им остана после пожарот кој утрово го пеплоса нивниот скромен дом од скопско Драчево. Четиричленото семејство со две ...
| | веќе видена | слични

Пожар утринава го пеплоса домото на скромно скопско семејство од Драчево, објави . Четиричленото семејство со две малолетни деца изгубија се што макотрпно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Сама се си кажала...Јелена Крлеуша се најде во центар на порно скандал кога босанскиот фудбалер Огњен Врење пласирал експлицитни матреијали во јавност, за ...
сите 166 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Осумнаесет загинати во пожар во клиника за зависници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: