Пет лица загинаа при пожар во Њујорк


7 копии

Три лица, од кои три деца, загинаа синоќа при пожар што избил во куќа во Њујорк. Во пожарот, што зафатил неколку куќи, повредени се неколку лица. Огнот избувнал во двокатна куќа во њујоршкиот реон Квинс. Градоначалникот на Њујорк Бил де Блазио изјави дека пожарот се проширил многу брзо, при што загинало цело семејство. – Има многу работи што треба да ги истражиме за да знаеме што се случило, додаде Де Блазио. Претставник на пожарникарната служба наведе дека очевидци слушнале гласна бучава и виделе како човек паѓа од прозорецот на вториот кат. Тој преживеал откако паднал на тревата. Жртвите се на возраст од 2 до 21 година, како и едно повозрасно лице.
| | веќе видена | слични
6 копии

Во две бачила на планинските предели на Шар Планина, на местото „Плоча“, атар на тетовското село Сетоле, вчера пред 6 часот од засега непознати причини настанал пожар во две бачила, соопшти полицијата. Едното, по основ на договор го користел Н.М. (37) од тетовското село Порој, а другото бачило, кое било на оддалеченост од околу 200 метри од првото бачило е сопственост на А.С. (33) од село Џепчиште, тетовско. Од пожарот била опожарена внатрешноста на бачилата. Пожарот се изгаснал сам. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Едното, по основ на договор го користел Н.М. (37) од тетовското село Порој, а другото бачило, кое било на оддалеченост од околу 200 метри од првото бачило е сопственост на А.С. (33) од село Џепчиште, тетовско. Од пожарот била опожарена внатрешноста на бачилата. Пожарот се изгаснал сам. Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот.
| | веќе видена | слични

Се преземаат мерки за утврдување на причините за настанување на пожарот Во две бачила на планинските предели на Шар Планина, на местото Плоча во атарот на тетовското село Сетоле, вчера пред 6 часот од засега непознати причини настанал пожар во две бачила, соопшти полицијата. Едното по основа на договор го користел Н.М. (37) од тетовското село Порој, а другото бачило, кое било на оддалеченост од околу 200 метри од првото бачило, е сопственост на А.С.
| | веќе видена | слични

Крокодилот стар 70 години, после циклонот во Австралија го преживеал и денешниот пожар. Домашниот миленик - четири метри долгиот крокодил, ги набљудувал пожарникарите кои го гаселе огнот во куќата во австралискиот град Дарвин. Пожарникарот Бил Глисон изјавил: "Крокодилот беше на безбедно и ми изгледаше како да му е пријатно додека ме гледа како ја спасувам куќата", додал и дека крокодилот не го попречувал гасењето на пожарот, туку само мирно ги набљудувал.. Глисон изјавил дека пожарот целосно го уништил горниот спрат од куќата, но дека оганот не го загрозил животот на големиот рептил. Седумдесетгодишниот крокодил си седел во кафезот во дворот, а куќата била празна кога пристигнале пожарникарите. Погледнете како изгледало гасењето на пожарот. Властите соопштиле дека пожарот најверојатно бил предизвикан од вклучена пегла во струја и се' уште не е одлучено дали крокодилот ќе биде преселен. Шумарот Том Николс изјавил дека крокодилите се реткост во предградијата на Дарвин, но дека овие животни живееле тука пред ...
| | веќе видена | слични

Во моментот кога бараките биле зафатени од пожарот , во Институтот имало одбрана на магистерска работа, дури три научни настани и воопшто не биле свесни што се случува се додека не слушнале силни звуци пропратени  со црн чад. поголемиот дел од Институтот е неоштетен, односно зачувани се библиотеката, архивата, проектната документација, како и досиејата на вработените и студентите. Целосно се изгорени две предавални , заедно со техничката опрема и канцеларискиот мебел. Институтот привремено ќе продолжи да работи на Педагошкиот факултет. Причините за пожарот се уште се непознати.
| | веќе видена | слични

Во Загреб, вчера избил пожар, среде центарот на градот. Пожарот настанал во еден од становите. Една личност е повредена и итно пренесена на трауматологија. Во пожарот полесно повредени се две лица, а пожарот е изгаснат, но причините за пожарот уште не се познати На местото на пожарот има 9 пожарникари кои го осигуруваат местото.
| | веќе видена | слични
5 копии

Пожарот избил во семејна куќа со два спрата во населбата Квинс Вилиџ, во источниот дел на Њујорк. Како што пренесуваат медиумите, во пожарот загинало цело семејство, а имало и неколкумина повредени. Не е познато од што избил пожарот. Според очевидци пред избивањето на пожарот се слушнале звуци, кои наликувале на експлозија.
| | веќе видена | слични

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 316 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 126 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет лица загинаа при пожар во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: