Powehi е името на првата црна дупка која беше прикажана минатата недела


Неодамна објавената прва фотографија од црната дупка и прашањата што ги отвори, за тоа кое ќе биде значењето за човештвото и дали ја потврдува теоријата за ...
| | веќе видена | слични

Алекс Попстефанија, по потекло од Охрид, бил дел од меѓународниот тим кој ја направи првата форографија од Црна дупка што деновиве му беше претставена на ...
| | веќе видена | слични

Охрид/Бостон, 16. април 2019 (ИНПРЕС) – Ова откритие е потврда на Ајнштајновата теорија на гравитација, во овој случај многу голема маса собрана на мал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Powehi е името на првата црна дупка која беше прикажана минатата недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: