Запознајте ја Кејти Боуман, жената што ни помогна да ја фотографираме црната дупка


Овие денови, целиот свет зборува за Кејти Боуман, 29-годишната жена која е заслужна за првата фотографија од црна дупка во историјата. Кејти е компјутерски ...
| | веќе видена | слични

Бостон/Скопје, 13. април 2019 (ИНПРЕС) – Алекс Попстефанија, момчето кое е по потекло од Охрид е дел од екипата која дојде до првата во историјата, ...
| | веќе видена | слични

Првата фотографија од црна дупка што ја видовме пред неколку дена предизвика огромно внимание на отворена сцена. Сме слушале за црни дупки, сме ги гледале во ...
| | веќе видена | слични

Планетата Земја во средата дојде до првите фотографии од црна дупка во историјата на светот, а заслужна за тоа е 29-годишната Кејти Буман. Буман го предводела ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запознајте ја Кејти Боуман, жената што ни помогна да ја фотографираме црната дупка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: