Новиот Leon е изгласан за најдобар автомобил за 2013 година


Награден од комисијата на едиторијалот составена од новинари експерти за автомобилизам. Новиот Leon е изгласан за најдобар автомобил за 2013 година од страна на едиторијалот Unidad Ги засенува своите ривали во поглед на атрактивниот дизајн, одличната вредност за парите и задоволството при возење Потврда за огромната популарност што овој автомобил ја ужива кај јавноста и печатот Директорот на SEAT Шпанија, Микел Паломера ја прими престижната награда за новиот компактен модел на овој бренд Марторел, 14/06/13. – Новиот Leon е издвоен за најдобар автомобил за 2013 година од страна на комисијата составена од експерти за автомобилизам од едиторијалот Unidad, по анализата на моделите што беа лансирани изминатите 12 месеци. За да го додели ова престижно признание, жирито ги оцени атрактивниот дизајн и вредноста за парите на компактниот автомобил на SEAT, како и одличниот квалитет на динамика. Шпанскиот бренд е почестен со оваа награда, што само ја потврдува огромната популарност на новиот Leon кај јавноста и ...
| | веќе видена | слични

Експертите за автомобилизам во изданијата на Unidad го прогласија шпанскиот Golf за автомобил на годината. Решавачки за изборот на Seat Leon беа дизајнот и противвредноста. Во последните 12 месеци, новинарите за автомобилизам што работат во изданијата на гигантската издавачка куќа Unidad од Шпанија ги оценуваа новодојдените модели на пазарот. Покрај впечатливиот дизајн и високата противвредност на моделот, кои што и претходно му донесоа многу награди на шпанскиот компакт, овојпат жирито за избор ги наведе и динамичните возни својства меѓу факторите кои што беа пресудни за изборот на Leon за најдобар автомобил за 2013 година. Со оваа награда воедно се потврдува и огромната популарност на последната генерација на Leon меѓу публиката, исто како и меѓу стручните новинари. Кон крајот на годината во гамата на Leon за прв пат ќе се појави комби верзија, по традиција од останатите модели на марката, со ознака ST. Понудата на Leon во Македонија стартува од 13.970 евра, за моделот со 1,2-литарски TSI со 86 КС. Seat ...
| | веќе видена | слични

Во тенискиот клуб АБЦ за време на традиционалната манифестација Coffee fest каде посетителите можеа да пробаат разни сорти и видови на топлата напивка, имаа и ретка можност да возат и модел од новата генерација на Seat Leon. Две прекрасни изданија на шпанскиот лав им беа на располагање на сите оние кои изминативе три дена беа на свој начин дел од манифестацијата Coffee fest. Македонскиот импортер Ка-Дис им приреди несекојдневна авантура на оние кои со кафето сакаа да го „пробаат“ Автомобилот на годината во Македонија за 2013 година. Дизелските креации на моделот предизвикаа многу реакции кај посетителите и како што велат од Ка-Дис реализирани се многу тест возења.
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 272 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Leon е изгласан за најдобар автомобил за 2013 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: