Повторно одложено рочиштето за бруталниот напад врз Богдановиќ

Основниот Суд Скопје 1 повторно го одложи рочиштето кое што последен пат беше закажано на 04.09.2015 во врска со бруталниот напад кој беше извршен врз мене. Тоа е најновото рочиште што се одложува и нема никаков знак кога напаѓачот би си ја платил казната, вели Саша Богдановиќ, претседател на Општинската организација на СДСМ во Центар. „На 7 мај оваа година бев крвнички нападнат без причина на сред улица, пред мојот дом, од страна на платеници на оваа криминална власт. За да биде случајот уште потрагичен, наредниот ден провладините медиуми објавија дека се работи за пресметка помеѓу навивачки групи, информција којашто и сведоците присутни на немилиот настан, меѓу кои и полициски службеник, видоа дека е неточна. Недела дена подоцна насилникот беше пуштен во домашен притвор, во исто време кога на триесетина млади луѓе, студенти и средношколци им беше одреден 30 дневен притвор во келии со најтешки криминалци. Од дента на нападот па се до денес ниедно рочиште не беше одржано, без јасно образложение зошто и без ...
| | веќе видена | слични

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 205 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Косовскиот амбасадор во Скопје, Ѓерѓ Дедај, денеска ја посети општина Гостивар, каде што се сретна со градоначалникот Арбен Таравари. Целта на оваа посета беше ...
сите 167 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно одложено рочиштето за бруталниот напад врз Богдановиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: