Повторно блокирана сметката на 1ТВ?


Бојан Јовановски (Боки 13) е во притвор поради истрага дека го рекетирал бизнисменот Орце Камчев за 1,5 милиони евра. Тоа се дел од парите со кои Воки 13 се ...
| | веќе видена | слични

Пред неполни четири месеци или точно само еден месец пред да биде отворена истрагата „Рекет“ претставници на извршанта и судската власт го делеа црвениот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Обвинителката Вилма Русковска била чест гостин на спектакуларните прослави што ги органзирал Бојан Јовановски – Боки 13, обвинет во „Рекет“. Русковска е ВИП ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вработените во 1ТВ од денес се на колективен одмор, а останува неизвесно дали ќе се вратат на работа. Ова следува откако Обвинителството за гонење на ...
| | веќе видена | слични

Синоќа, на 24 јули, периодов прилично актуелната телевизиска станица (поради аферата „Рекет“ и вмешаноста во истата на нејзиниот сопственик Бојан Јовановски) ...
| | веќе видена | слични

Вработените во телевизијата 1ТВ од денеска се на колективен одмор, а вечерва, како што објави телевизијата, се емитуваше можеби последниот Дневник.Засега е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ново видео кое го покажува моментот на смртоносната експлозија во Бејрут се појави на интернет.На кратката снимка која е објавена од „Раша Тудеј“ се гледа како ...
сите 506 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 220 | | | веќе видена

Зоран Заев и СДСМ преку поскапената струја, која ќе ја плаќаат граѓаните, собираат свежи пари кои подоцна преку тендери треба да ги земат фирми блиски до ...
сите 273 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Легендарниот фудбалер на Јувентус, Алесандро Дел Пиеро изјави дека е многу изненаден од изборот на Андреа Пирло за нов тренер на „Старата Дама“.„Искрено, не би ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно блокирана сметката на 1ТВ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: