[Видео] За половина час 10 милијарди тони мраз од Гренланд паднаа во море


2 копии
2 копии
4 копии

Огромна санта мраз се движи кон селото Инаршуит во западниот дел на Гренланд, поради што властите наредиле евакуација на населението, во случај големото парче ...
| | веќе видена | слични

Огромна санта мраз висока околу 5 метри и широка шест километри се приближува кон брегот на Гренланд, поради која е евакуирано населението. Полицијата во ...
| | веќе видена | слични

Огромна санта мраз висока околу 100 метри и широка 6 километри се заканува дека ќе удри во крајбрежјето на Гренла, пораи што се евакуирани жителите од домовите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Огромна санта мраз, долга 6 километри и тешка 10 милијарди тони, минатиот месец се одвои на Гренланд и заврши во океанот Мразот со големина на њујоршки Менхетн ...
| | веќе видена | слични

Останато

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на Јанакиески ...
сите 235 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 218 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 276 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 74 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 312 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска одржа прес-конференција заедно со заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, на која ги презентираа главните аспекти на ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Видео] За половина час 10 милијарди тони мраз од Гренланд паднаа во море

Од:
До кого (е-маил):
Порака: