Бериша претставен во Влазнија


7 копии
2 копии

Тимот на Пелистер викендот успеа да стигне до третата победа оваа сезона во македонската кошаркарска Суперлига во борбата за опстанок во лигата. Кошаркарите на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Навивачи на кошаркарскиот клуб Шкупи, вчеравечер во салата „Шабан Трстена“ во скопската населба Чаир повредилеи двајца полицајци, еден кошаркар и технички ...
| | веќе видена | слични

Голем и може да кажеме тежок инцидент го одбележа дуелот од 12. коло во Првата кошаркарска лига за мажи на Македонија. По крајот на мечот во кој Пелистер како ...
| | веќе видена | слични

Прволигашот Шкупи денеска ги промовираше новите засилувања. Штефан Вујчиќ, Баже Илијоски, Благоја Љамчевски и Рон Броја во иднина ќе го носат дресот на екипата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Безбедноста во сообраќајот на патиштата претставува сериозен предизвик, односно сериозен проблем во сите современи општества. Секојдневно на улиците ширум ...
сите 102 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Ширењето невистини за македонско грчкиот договор ВМРО-ДПМНЕ треба да го замени со силна, јасна и недвосмислена поддршка за членството на ...
сите 302 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бериша претставен во Влазнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: