Повредени двајца Албанци при напад во Косово

Двајца косовски Албанци се повредени во синоќешниот напад во северниот дел на Косовска Митровица – соопшти косовската полиција. Според нив албаните биле нападнати од група од осум до девет лица во понеделникот навечер, додека се шетале со девојките по што биле натепани. Двете момчиња биле повредени во главите, а биле прво примени во болница во северниот дел од Косовска Митровица, но сепак едно момчињата коешто „со потешки повреди” подоцна е превезено во приштинската болница. Засега не се познати мотивите за нападот.
| | веќе видена | слични

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повредени двајца Албанци при напад во Косово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: