Повреден малолетен мигрант од Иран

2 копии

Вчера кумановската полиција во привремениот камп кај село Табановце донела група од 12 лица мигранти кои биле пронајдени во селото Лојане, а меѓу нив имало и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 269 | | | веќе видена

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 319 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 177 | | | веќе видена

Трет ден гори и се гаси дивата депонија во Тетово каде дежураат возила на пожарната и јавното комунално претријатие. Директорот на Јавното комунално ...
сите 175 | | | веќе видена

Полицијата по терористичкиот напад во Барселона упадна во станот на еден од главните осомничени, Муса Укабир за кој постои сомнение дека го управувал комбето ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повреден малолетен мигрант од Иран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: