Откриен и приведен возачот кој со џип удри дете во Гостивар и побегна


2 копии

По три дена потрага, полицијата вчера ги пронајде возачот и возилото со кое на 13-ти овој месец утрото во гостиварската населба Грудајци тешко повреди седумгодишно дете. Возилото „Опел фронтера“ без регистерски таблици, утврдено е и се сомничи дека без возачка дозвола го управувал Љ.Н. (24) кој живеел во близина, информираат од СВР Тетово. – Неговото возило вчеравечер е пронајдено, времено одземено и најверојатно ќе се врши вештачење на истото, но и други проверки. Сопственикот не располагал со никакви документи и постои сомнение за сторен царински прекршок, вели Марјан Јосифоски портпарол на СВР Тетово Во саботата наутро, малолетно дете, управувајќи велосипед по улица беше удрено од непознато возило и возач, кој веднаш го напуштило местото на несреќата и по него се трагаше. Детето со повреди по телото и скршеници, беше пренесено на скопските клиники. Од СВР Тетово најавуваат дека по целосно расчистување на сите поединости, возачот на патничкото возило-учесник во несреќата ќе се соочи со соодветен поднесок.
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановец пријавил во полиција дека вчера попладне во него со автомобил удрил возач на кој претходно му изреагирал затоа што движејќи се со голема брзина за малку ќе прегазел дете. Како што информира Министерството за внатрешни работи, И.П. (31) од населбата Јане Сандански во СВР Куманово пријавил дека вчера околу 17:50 часот непознат сторител со патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Еден час подоцна во СВР Куманово сам се пријавил возачот, Е.П. (27) од населбата Јане Сандански. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Цо САД на автопат во Калифорнија се случила страшна сообраќајна несреќа, во која џип буквално преполовил автомобил во кој удрил, но иако штетата е огромна, двата возачи поминале со лесни повреди. Кевин Фенти, возачот на џипот од марката „Тојота“ возејќи на автопатот ги преминал двете полни линии на автопатот и удрил во Апол Лансанг, која била во својот автомобил „Импала“. За среќа ја погодил страната каде што се наоѓа совозачкото седиште. Ударот бил толку силен што импалата буквално била преполовена. Верувале или не, жената останала да седи зад воланот, потполно шокирана, а возачот на тојотата излетал од автомобилот, но нема тешки повреди.
| | веќе видена | слични

На 16.05.2017 година во 17.55 часот во СВР Куманово, И.П. (31) од н.Јане Сандански пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот непознат сторител со ПМВ „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што пријавителот изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот. Loading...
| | веќе видена | слични

Патнички автомобил од марката„Опел кадет“ се запали во селото Прва Кутина, близу Ниш. Во автомобилот имало дете, кое за среќа се здобило само со гребаници. Автомобилот се уклучувал од спореден на главен пат и зад него се ширел чад.Возачот се свртел да види што се случува, изгубил контрола над возилото, свртел денсо и удрил во бетонска ограда. Автомобилот почнал уште повеќе да чади, па возачот го извлекол дететои личните работи пред да избувне пожар. Автомобилот имал плински уред и поради тоа возачот многу се исплашил. Пожарот го изгасиле пожарникарите, а причината за него е најверојатно неисправност во електроинсталацијата.
| | веќе видена | слични

Кумановец се обидел да прегази сограѓанин оти овој му забележал за несовесно возење. (Фото: МИА) Како што соопшти полицијата, непознат возач со возило „фолксваген поло“ движејќи се голема брзина, во еден момент ќе прегазел дете, по што И.П. (31) изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Како што информира Министерството за внатрешни работи, И.П. (31) од населбата Јане Сандански во СВР Куманово пријавил дека вчера околу 17:50 часот непознат сторител со патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Еден час подоцна во СВР Куманово сам се пријавил возачот, Е.П. (27) од населбата Јане Сандански. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Вчера во 17.55 часот во СВР Куманово, И.П. (31) од населбата Јане Сандански пријавил дека истиот ден околу 17.50 часот непознат сторител со патничко моторно возило „Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што пријавителот изреагирал и му викнал.Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото.Во 19.00 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Возач на „фолксваген поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина вчера во 17.55 часот ќе прегазел дете, при што кумановецот И.П. кој го пријавил случајот во полиција изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., при што го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Во 19 часот во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) и сам се пријавил.
| | веќе видена | слични

Возач на автомобил удрил во И.П. поради опомена дека возел со голема брзина и ќе удрел во дете. Настанот според СВР Куманово, се случил вчера околу 18 часот. И.П. (31) од н.Јане Сандански пријавил дека непознат сторител со автомобил„Фолксваген Поло“ со кумановски регистарски ознаки со многу голема брзина ќе прегазел дете, при што пријавителот изреагирал и му викнал. Во тој момент возачот со возилото наназад тргнал кон И.П., и го удрил во пределот на стомакот, го турнал на земја и го притиснал со возилото до бетонска ограда. После тоа излегол од возилото, ги собрал скршените делови од возилото и си заминал од местото. Еден час подоцна во СВР Куманово дошол возачот на возилото, Е.П. (27) од нас. Јане Сандански и сам се пријавил. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 178 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 316 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 126 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен и приведен возачот кој со џип удри дете во Гостивар и побегна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: