Градски летен парк продолжува со проекција на „Avec L’amour“ и хитови од легендарните „Квин“

3 копии

Градот Скопје во соработка со МКЦ и со Македонската филхармонија продолжува да работи на обезбедување атрактивни содржини што ќе ја збогатат летната културна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалниците на Атина, Јоргон Каминис, на Загреб, Милан Бандиќ и на Приштина, Шпенд Ахмети, заедно со градоначалници на повеќе градови од земјава беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера Скопје беше весело и разиграно! Во Градскиот парк под отворено небо, пред рекорден број на посетители се одржа големиот музичкиот спектакл „Квин симфони ...
| | веќе видена | слични

Скопје вчера звучеше величенствено со звуците на Queen, a Градски парк никогаш не изгледал подобро. Како на излет, фанови на легендарните британски рокери од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Градоначалниците на Атина, Солун, Загреб и Приштина вечер ќе бидат дел од гостите на концертот на Македонската филхармонија во Градскиот парк во Скопје. Како ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Еквадорски судија наложи поранешниот министер за надворешни работи, Рикардо Патино, познат поддржувач на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, да биде уапсен ...
сите 131 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 262 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 144 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата на мали сипаници во Скопје на 2 јануари, по повеќе од четири месеци прогласена е и епидемија на територијата на целата држава. ...
сите 314 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 72 | | | веќе видена

На полноќ заврши изборната кампања за претседателските избори и за предвремените локални што ќе се одржат во општините Охрид, Дебар и Ново Село и започна ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градски летен парк продолжува со проекција на „Avec L’amour“ и хитови од легендарните „Квин“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: