Повисоки цените на индустриските производители за 0,4 отсто на месечно ниво


Државниот завод за статистика објави дека во декември 2018, во споредба со ноември 2018 година, продажните цени на производителите на индустриски производи се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Растот на индустриското производство во 2018 година е највисок во последните седум години, велат од владејачката партија, нагласувајќи дека успешните економски ...
| | веќе видена | слични

Според официјални податоци, индустриското производство во земјава во 2018 година бележи раст од 5,4 отсто. Тоа е највисок раст во последните 7 години, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Презедовме одговорност да испорачаме сериозни резултати во економијата, реформите и интеграциите. Низа на позитивни економски показатели потврдуваат: ...
| | веќе видена | слични

Низа на позитивни економски показатели  потврдуваат: економијата е раздвижена и стабилна, платите растат, се зголемуваат инвестициите. Според официјалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Волуменот од инвестиции во индустриски и логистички имоти во Европа имаа раст од 9% во второто полугодие на 2018-та година и достигна 18,7 милијарди евра, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 274 | | | веќе видена

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

Вработените од кумановската болница, денеска спонтатно се собраа и мирно протестираа, барајќи да запре насилството врз лекарите и вработените во здравството. ...
сите 266 | | | веќе видена

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска патува во Ријад каде со саудиските власти ќе разговара за нападот врз нафтените постројки на Саудиска ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повисоки цените на индустриските производители за 0,4 отсто на месечно ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: