Иванов: Законот за двојазичност ја нарушува унитарноста на државата


3 копии

Законот за јазиците не преставува закана по македонскиот јазик. Тој преставува закана по унитарноста на државата“, предупреди денеска претседателот Иванов, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 135 | | | веќе видена

ЕУ и НАТО се мнозинска волја на граѓаните на Република Македонија, кои очекуваат европски живот и интеграција во најголемите сојузи во светот. Македонија нема ...
сите 17 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Иванов: Законот за двојазичност ја нарушува унитарноста на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: