Русија најави воена вежба со учество на 300.000 луѓе, најголема од 1981


Русија најави одржување на најголемата воена вежба во последните триесетина години, во која би учествувал персонал од 300.000 луѓе. Портпаролот на Кремљ, ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
2 копии
6 копии

Северна Кореја мора да се денуклеаризира пред каква било декларација за крај на Корејската војна, соопшти Стејт департментот. - Цениме дека мора да дојде до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

НАТО денеска соопшти дека големите воени вежби на Русија и Кина наредниот месец покажуваат дека Москва и натаму е фокусирана на судир од големи размери. Од ...
| | веќе видена | слични

Според регулативата, Путин ги отпуштил офицерите со ранг на генерал кои работеле во руските државни институции. Не е познато зошто генералите беа отстранети од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Ако нема цензус, а на референдумот мнозинството граѓани се изјаснат „за“ Договорот со Грција и влез во ЕУ и НАТО, тоа ќе биде земено предвид и процедурата ќе ...
сите 79 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 84 | | | веќе видена

Две лица добија лесни повреди во скопската населба Ченто, откако 30-тина куршуми биле испукани во нивниот автомобил од автоматска пушка “Калашников”. Куршумите ...
сите 213 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и раководството на ...
сите 181 | | | веќе видена

Поплавите се очекува да почнат утре, поради што граѓаните во потенцијално поплавените делови треба да ги напуштат нивните домови уште денеска Илјадници жители ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русија најави воена вежба со учество на 300.000 луѓе, најголема од 1981

Од:
До кого (е-маил):
Порака: