Зеленски: Санкциите на ЕУ против Русија да останат до враќање на украинската територија


4 копии

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска изрази надеж дека санкциите на Европската унија против Русија ќе останат на сила додека украинската ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин рече дека е отворен за разговори со новоизбраниот украински колега Володимир Зеленски. На прашањето зошто не му честитал на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новоизбраниот украински претседател Володимир Зеленски, кој претходно ја исклучи можноста за какви било преговори со Русија, изјави дека сега сака да разговара ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Останато

Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжија и вечерва, иако Владата на Хасан Диаб си даде оставка. Протестите во Либан започнаа само ...
сите 650 | | | веќе видена

ЗАЕВ И АХМЕТИ НЕ СЕ ДОГОВОРИЈА Разговорите продолжуваат, изјави попладнево Зоран Заев, лидерот на СДСМ по средбата со Али Ахмети, претседателот на ДУИ во ...
сите 241 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 124 | | | веќе видена

Течат последните неколку дена во кој претседателот Пендаровски треба да го даде мандатот за формирање на влада согласно резултатите од изборите на 15 јули. ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Санкциите на ЕУ против Русија да останат до враќање на украинската територија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: