Состанок во Кризниот штаб во општина Центар поради силните врнежи


5 копии

Кризниот штаб на општина Центар по одржаниот состанок вечерва констатираше дека нема излевања на улиците на територијата на оваа општина по обилните врнежи што го зафатија централното градско подрачје. Кризниот штаб на општина Центар по одржаниот состанок вечерва констатираше дека нема излевања на улиците на територијата на оваа општина по обилните врнежи што го зафатија централното градско подрачје.- Штабот ќе ја следи состојбата и ќе се интервенира доколку има потреба, соопшти општина Центар.За се што се случува на терен, граѓаните может да се јават на броевите: 078 223 065 (Петар Милетиќ- командант на Кризниот штаб) и070 274 911 (Дарко Гиговски-началник на Кризниот штаб).
| | веќе видена | слични
10 копии

На патниот правец Демир Капија – Удово кај местото Арсова лака, сообраќајот е нормализиран за сите видови на возила во двата правци, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на патниот правец поради сообраќајна незгода беше во прекин од четири часот ноќеска.
| | веќе видена | слични
4 копии

Патот од Валандово до Скопје преку клучката кај Удово е затворен за сообраќај. Жителите од населените Јосифово и Удово се отсечени од општината и до неа стасуваат преку автопатот за Гевгелија. Калковска река се излеаа, а на критичните места заглавени камиони. Ваква е сликата меѓу селата Пирава и Јосифово каде дел од патот е под вода и полицијата го пренасочува сообраќајот. Кризниот штаб на општина Валандово веке е на терен и работи заедно со екипи на Македонија пат и валандовското комунално претпријатие. Се отстрануваат наносите за да се нормализира водотекот на Калковска чии води завршија и во околните ниви. „Во моментов најкритично е помеѓу Јосифово и Пирава каде што нивото на Калковска река е надојдено. Има периоди кога сообраќајот е нефункционален таму. Во прашање се проблеми со каналите кои не се со години исчистени“, вели Перо Костадинов - градоначалник на Валандово Будно се следи и Вардар чиј водостој е зголемен во Валандовската општина. Костадинов тврди дека нема опасност од излевање на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поради обилните врнежи што го зафатија централното градско подрачје, се состана Кризниот штаб на Општина Центар. На состанокот со кој раководеше командантот на Кризниот штаб, Петар Милетиќ, констатирано е дека нема излевања вода на улиците што припаѓаат на територијата на општината. Штабот ќе ја следи состојбата и ќе се интервенира доколку има потреба. За сè што се случува на терен граѓаните може да се јават на следните телефонски броеви: 078 223 065 – Петар Милетиќ, командант на Кризниот штаб, и 070 274 911 – Дарко Гиговски, началник на Кризниот штаб.
| | веќе видена | слични
2 копии

078223065 - Петар Милетиќ - Командант на Кризниот штаб070274911 - Дарко Гиговски - Началник на Кризниот штабПоради обилните врнежи што го зафатија централното градско подрачје, се состана Кризниот штаб на општина Центар.На состанокот со кој раководеше командантот на Кризниот штаб Петар Милетиќ, констатирано е дека нема излевања на улиците кои припаѓаат на територијата на општината.Штабот ќе ја следи состојбата и ќе се интервенира доколку има потреба. За се што се случува на терен, граѓаните может да се јават на следните телефонски броеви:078223065 - Петар Милетиќ - Командант на Кризниот штаб070274911 - Дарко Гиговски - Началник на Кризниот штаб
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 569 | | | веќе видена

Поранешниот британски премиер Џон Мејџор ја повика денеска премиерката Тереза Меј да се откаже од своите „црвени линии“ во врска со Брегзит и да му дозволи на ...
сите 424 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Од овој ден крштевањето значи духовно раѓање, почеток на човековото живеење во верата. За значењето на овој празник и неговото одбележување повеќе од разговор ...
сите 241 | | | веќе видена

Како што српски Курир, Огњен Врањеш во недела во попладневните часови доаѓа во Србија. Тој во најголема тајност пристигнува со вечерн лет. Карлеуша секако ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состанок во Кризниот штаб во општина Центар поради силните врнежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: