Повеќе од третина најбрзорастечки технолошки фирми во Европа се од Британија

8 копии

Велика Британија е на прво место во Европа според бројни технолошки компании чија вредност е повеќе од милијарда долари, според анкетата на британската влада ...
| | веќе видена | слични

Спротивно на популарното верување, европските технолошки стартапи со вредност од барем 1 милијарда долари, наречени „еднорози“, забележуваат повисок раст од ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Германија нема да прифати никакви британски обиди за промена на условите за излегувањето на Велика Британија од Европската унија. Ова го најави германскиот ...
сите 96 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќе од третина најбрзорастечки технолошки фирми во Европа се од Британија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: