ПОВЕЌЕ ОД 200 ГОДИНИ РОБИЈА ЗА НАСИЛНИЦИТЕ ОД 27 АПРИЛ: Извршителите во притвор, на ред се организаторите


Скопскиот суд пресуди 16 обвинети за насилството во Собранието кое се случи на 27 април 2017та година да добијат вкупно 211 години затвор. Екс директорот кој ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека казните за „крвавиот четврток“ се драконски, а пресудите сметаат дека се претходно нарачани и напишани, без да се земат в предвид ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, ова денеска на прес-конференција го ...
| | веќе видена | слични

Денешната пресуда за случајот 27-ми април е резултат на политички монтиран процес, и е производ на евидентна неправда, рече на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Случајот 27-ми април е политички монтиран процес. Власта врши политички прогон и ги шиканира неосновано обвинетите, доказ за тоа е и неоснованото апсење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 148 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОВЕЌЕ ОД 200 ГОДИНИ РОБИЈА ЗА НАСИЛНИЦИТЕ ОД 27 АПРИЛ: Извршителите во притвор, на ред се организаторите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: