Во Јапонија откажани 150 летови поради тајфунот Џондари


2 копии

Повеќе од 130.000 жители на Шангај се евакуирани поради тајфунот „Џондари“, кој помина низ градот. Тајфунот утрово го погоди кинескиот финансиски центар и се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Најмалку 24 лица се повредени во најновото невреме што зафати делови од централна и западна Јапонија, а 150.000 куќи останаа без струја. Тајфунот Јонгдари, кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Над 100 летови се откажани во Јапонија поради тајфунот кој се очекува да стигне на јапонско тло вечерва или рано наутро во недела. Тајфинот Јонгдари ќе донесе, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 192 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Јапонија откажани 150 летови поради тајфунот Џондари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: