Потврдено: Заз доаѓа во Скопје

6 копии

Во моментов најпопуларната нова пеjачка на светот, интерконтиненталниот музички феномен од парискиот Монмартр - Zaz конечно ќе настапи на 28. мај во Скопје. Нејзината светска турнеjа започна од родната Франција и ќе ги вклучи сите поголеми светски центри. Новата Édith Piaf, како што ја нарекуваат во Франција и Америка во Скопје доаѓа со својот бенд да и ги претстави своите мегахитови на македонската публика. Нејзината уникатна харизма и вонсериските пеjачки способности за мошне кратко време ја направија најпосакуваната пеjачка на сите светски дестинации. Заз за првпат настапува во Македонија. Овогодинешната турнеја на Заз започна во Франција, ќе продолжи во Јапонија, Белгија, Германија, Украина, Русија, Полска, Турција, Чешка и Швајцарија, по кои концерти ќе ја посети и Македонија, а во окружувањето Заз ќе има свој настап и во Бугарија, Србија и Хрватска, кадешто влезниците за концертите на Заз ќе се движат од 25 до 60 евра. За настапот на Заз, местото на одржувањето на концертот, како и цената на ...
| | веќе видена | слични

Интерконтиненталниот музички феномен од парискиот Монмартр, како што ја нарекуваат Заз, на 28 мај доаѓа во Скопје. Новата Едит Пјаф, како што ја нарекуваат во Франција и Америка, или девојката која буквално преку ноќ ги освои срцата на милиони во светот во Скопје доаѓа со својот бенд и во склоп на светската турнеја која ја стартуваше во родната земја. Уникатната харизма и вонсериските пејачки способности за мошне кратко време ја направија Заз најпосакуваната пејачка на сите светски дестинации. Нејзиното вистинско име е Изабел Жофруа. Родена е на 1 мај 1980 година во Тур, централна Франција. Студирала музичка теорија, особено виолина, пијано, гитара и хорско пеење. Во 1994 година сели во Бордо, а во 2000 година добива стипендија од Регионалниот совет на Франција, кој ќе и овозможува да се запише во училиштето за модерната музика ЦИАМ. Во 2001 станува дел од блуз групата Фифти фингерс, а веќе следната година се приклучува на латинската рок група Дон Диего. Договорот со нив го потпишува со "З" од кадешто и ...
| | веќе видена | слични

Во моментов најпопуларната нова пејачка на светот, музичкиот феномен од парискиот Монмартр - Изабел Жофруа позната како Заз на 28 мај ќе настапи во Скопје, најавуваат од „Пасворд продукција“. Нејзината светска турнеја „Sans tsou tsou“ започна од родната Франција и ќе ги вклучи сите поголеми светски центри. Новата Éдит Пиаф, како што ја нарекуваат во Франција и Америка во Скопје доаѓа со својот бенд со кој ќе ги претстават нејзините хит теми од деби-албумот „Zaz“. Нејзината уникатна харизма и вонсериските пејачки способности за мошне кратко време ја направија најпосакуваната пејачка на сите светски дестинации. Овогодинешната турнеја на Заз започна во Франција, ќе продолжи во Јапонија, Белгија, Германија, Украина, Русија, Полска, Турција, Чешка и Швајцарија, а по концертот во Македонија Заз ќе има свој настап и во Бугарија, Србија и Хрватска, кадешто влезниците за концертите ќе се движат од 25 до 60 евра. Музичките почетоци на Заз го одбележаа нејзините настапи во живо по улиците во Париз, додека пролетта ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 385 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдено: Заз доаѓа во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: