Сепак самит САД - Северна Кореја?


6 копии
2 копии
2 копии

Американскиот секретар за одбрана се осврна на очекувањата од тековните разговори меѓу САД и Северна Кореја Секретарот за одбрана Џим Матис вчера изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Сирискиот претседател Башар ал-Асад ќе го посети Ким Јонг-ун во главниот град на Северна Кореја, соопштија државните медиуми во неделата, што претставува прва ...
| | веќе видена | слични

Тревис Џепесен од Северна Каролина, е првиот Американец кој студирал во Северна Кореја. Во најзатворената земја на светот престојувал еден месец во 2016. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека Сингапур се подготвува за долгоочекуваниот состанок меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонс-ун, во барот Хопхедс ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сепак самит САД - Северна Кореја?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: