Потпишани документите за екстрадиција на Асанж во САД

6 копии

Пред 36 години на 21 јуни 1983 година во Елизабет Сити, Северна Каролина, во Соединетите Американски држави е роден Едвард Џозеф Сноуден, кој пред шест години ...
| | веќе видена | слични

Налогот за апсење би овозможил барањето за екстрадиција да се прати во Обединетото Кралство, каде Асанж моментално се наоѓа. Заменик директорот на шведското ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британскиот хакер Лори Лов, кој успешно се избори против американската екстрадиција од Велика Британија, вели дека шансите Џулијан Асанж да добие фер судење во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии

Целосното сослушување за барањето на Вашингтон за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од Велика Британија во САД ќе се одржи во февруари ...
| | веќе видена | слични

Барањето на САД за екстрадиција на Џулијан Асанж е потпишано од министерот за внатрешни работи, Саџид Џавид. Асанж, основачот на Викиликс, се бара од САД за ...
| | веќе видена | слични

Приврзаниците на основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се собраа пред зградата на Кралскиот суд во Лондон барајќи негово ослободување. Британскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 283 | | | веќе видена

Откако денеска поранешниот пратеникот Антонио Милошоски достави материјали до јавното обвинителство, кои пак беа презентирани во Собранието на една комисија, ...
сите 229 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски присуствуваше на конференцијата „Македонската дијаспора – партнер во обновата на Македонија“ што се одржа денес ...
сите 192 | | | веќе видена

На 21.02.2020 во 09,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„Св. Наум Охридски“ бил донесен повреден С.С.(52) од Скопје ваработен ...
сите 139 | | | веќе видена

Стратегот на Вардар, Стевче Алушовски јасно даде до знаење дека силата на европскиот првак во моментов е онаа, која ја видовме денеска во поразот од Порто во ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишани документите за екстрадиција на Асанж во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: