Со Србите ќе имаме заедничка контрола на граничниот премин Табановце-Прешево


2 копии

Македонија и Србија ќе имаат заедничка контрола на граничниот премин Табановце-Прешево. Министрите за внатрешни работи на Македонија и на Србија, Оливер ...
| | веќе видена | слични
18 копии
7 копии
2 копии

Денеска во Белград со министерот за внатрешни работи на Република Србија Небојша Стефановиќ го потпишавме Договорот меѓу владите на Република Северна ...
| | веќе видена | слични

Денес во Белград министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го потпиша меѓувладиниот Договор за воспоставување на заеднички контроли на граничниот премин ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии
4 копии

Членот на ЦО на СДСМ, Горан Сугаресвки придружуван од градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски попладневно учествуваа на маалска средба со жителите на село ...
| | веќе видена | слични

Членот на ЦО на #СДСМ, Горан Сугарески придружуван од градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски попладневно учествуваа на маалска средба со жителите на село ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе изнесе конкретни забелешки за новиот закон за јавно обвинителство што го предложи вчера премиерот Зоран Заев откако ќе го анализира, ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со Србите ќе имаме заедничка контрола на граничниот премин Табановце-Прешево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: