Потпишаа, се вљубија, прославија - Биле крие, Иван призна

Се натпреваруваа за победа, се челичеа на сцена, и ги надградуваа своите музички способности, а сега дојде и редот да го прослават потпишувањето на договор со вистински професионалци. „Фонолоџик“ е продукцијата што ќе се грижи за кариерата на Билјана, Иван, Мики и Дејан. И кога веќе го направивме муабетот за нивната музичка иднина, не можевме а да не ги прашаме Билјана и Иван дали сега е моментот да ја признаат нивната врска. Се гушкаа и бакнуваа ама Билето како и многуте естрадни фаци, ни го сервираше клишето. „Приватноста би ја оставила за себе“, вели Биле. Де бе Биле па тоа не нешто лошо за криење! Но, го добивме вистинскиот одговор, искреноста беше уште една доблест на првиот македонски идол! Е па кршете нога! Со толку многу новини и пресврти во нивните животи, им посакуваме да им тргне на убаво, но сепак да останат истите приземни идоли што ги избра македонската публика.
| | веќе видена | слични

Останато

 Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена. Дело на Александар Ношпал, за ...
сите 417 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 186 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 246 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 74 | | | веќе видена

Претставничката на Македонија на годинешниот евросонг Тамара Тодевска, која настапи со песната „Proud“ по враќањето нашата земја го даде и првото интервју за ...
сите 56 | | | веќе видена

По оваа смена на Кикл , сите министри од коалициската партија си поднесоа оставки. ,,Во договор со претседателот на државата , му предложив на претседателот да ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потпишаа, се вљубија, прославија - Биле крие, Иван призна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: