Европски ден на национални парковите, Македонија има три

3 копии

Нашите паркови се нашиот најблизок контакт со природата. Во парковите може на најдобар начин да се види како постои соживот меѓу човекот и природата на одржлив ...
| | веќе видена | слични

Идејата за ставање под заштита на Студенчишко Блато е стара со децении, но во последниве години повторно е актуализирана Студенчишко Блато е единственото ...
| | веќе видена | слични

Во рамките од Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка помеѓу Грција и Република Македонија, Центарот за развој на Југоисточниот плански регион ...
| | веќе видена | слични

Првиот проект е „Заеднички стратегии за заштита на биолошката разновидност и одржлив развој на билатералнaта мрежа на заштитени подрачја“. Една од главните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Отворањето нови преговори за брегзитот би зависело од тоа дали владата на Британија ќе поднесе убедлив нов предлог, соопшти владата на Германија. „Ние сме ...
сите 363 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 197 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европски ден на национални парковите, Македонија има три

Од:
До кого (е-маил):
Порака: