Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања!


Хјустон успеа да победи во Јута и зголеми на 3:0 во плеј-оф пресметката со „џезерите“, но иако Џејмс Харден го заврши мечот како најдобар поентер во редовите ...
| | веќе видена | слични

Џејмс Харден зад себе има фантастична сезона во НБА лигата во која сруши неколку рекорди и во која го воодушеви фудбалсиот свет со својот кошгетерски учинок. ...
| | веќе видена | слични

Мајкл Џордан за многумина е број еден на сите времиња, став кој го застапуваат најголемиот дел од сегашните играчи и ѕвезди кои настапуваат во НБА лигата. Ова ...
| | веќе видена | слични

Рики Рубио ја изрежира сцената на вечерта во НБА лигата, односно ја изведе најдчудната и најнесфатлива денфазнивна тактика во ситуација кога го чуваше ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Хјустон славеше убедлива победа против Јута Џез со 122:90 во првиот натпревар од доигрувањето во НБА Лигата. Предводник на „ракетите“ уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека Уставниот суд треба да постапува согласно одлуката на собраниската Законодавно-правна комисија , која заклучи оти не е ...
сите 376 | | | веќе видена

Истражители, експерти, стручна и административна служба можеле да бидат дел од Специјалното јавно обвинителство, а за тоа одлучувала специјалната јавна ...
сите 92 | | | веќе видена

Во Скопје се одржa протестен Марш за чист воздух, преку кој граѓаните побараа ефикасност од надлежните институции во борбата со загадувањето на воздухот.На ...
сите 63 | | | веќе видена

 Дали можеби едвај чекате да заврши 2019-та? Без разлика колку лоша ви била годинава, сè уште има време да ви се случи нешто убаво до нејзиниот крај. До 31-ви ...
сите 144 | | | веќе видена

Синоќа во 20,26 часот било пријавено дека во Битола, на улицата “Никола Тесла“ патничко моторно возило “БМВ“ со битолски регистарски ознаки управувано од ...
сите 119 | | | веќе видена

Партијата нема должничко-доверителски односи со компаниите коишто беа споменати денеска во медиумите, рече вечерва во Ѓорче Петров претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 152 | | | веќе видена

Сестрата на Орце Камчев, Кристина Камчева-Стојческа пред две недели се повлекла од управителската функција во фирмата Монт, во која денеска инспектори ја ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Адетокумбо полета и заби речиси од линијата за слободни фрлања!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: