Постхумна изложба на Нове Франговски во Музеј на град Скопје


10 копии
9 копии

Јубилејната 65. самостојна ликовна изложба на реномираниот македонски сликар Стефан Хаџи-Николов ќе биде отворена вечерва, во 20 часот, во галеријата „Флукс“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 140 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 38 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Постхумна изложба на Нове Франговски во Музеј на град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: