ЦУКС-инфо за 16 часот

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека поголем број возила во овој период од денот има, долж булеварот Партизански одреди во насока на движење од Центар кон Карпош, со тоа што поголем број возила се групираат на семафорот на крстосницата со улица Љубљанска во близина на ТЦ Сити мол, па долж улицата Свети Кирил и Методиј и булеварот Свети Климент Охридски кон булевар Мајка Тереза, долж булеварот Александар Македонски во насока на движење од Хотел Континентал кон излез Скопје, долж булеварот Митрополити Теодосиј Гологанов од Центар кон населба Козле, долж булеварот Кузман Јосифовски Питу во двете насоки на движење по целата должина, долж булеварот Македонија кон крстосницата со улица 11 октомври, долж булеварот Кочо Рацин и булеварот Крсте Мисирков во двете насоки на движење, долж булеварот Борис Трајковски во насока на движење од Кисела Вода кон населба Драчево, долж булеварот 3-та македонска бригада во насока на движење од аеродром кон ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По налог на Град Скопје екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве поставија заштитни столпчиња на тротоарот на улицата Свети Кирил и Методиј, пред објектот на поранешна НИП „Нова Македонија“. „На барање на граѓаните, за да се овозможи непречено движење на пешаците по оваа пешачка патека, на потегот од крстосницата со булеварот Свети Климент Охридски до објектот на ‘Халк банк’ се поставени четириесеттина столпчиња“, соопштија од Град Скопје.(Макфакс)
| | веќе видена | слични

На тротоарот на улицата „Св. Кирил и Методиј“ пред објектот на поранешна НИП „Нова Македонија“ се поставени заштитни столпчиња со цел пешаците непречено да се движат по оваа пешачка патека. Од Град Скопје информираат дека по барање на граѓаните поставени се 40-тина заштитни столпчиња на потегот од крстосницата со булеварот „Свети Климент Охридски“ до објектот на „Халк Банка“.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека пред малку беше отстрането возилото во дефект што се наоѓаше на мостот Естекада во насока на движење од булеварот Киро Глигоров кон населбата Автокоманда во средната сообраќајна лента пред семафорите, па сега сообраќајот на овој потег се одвива непречено и без застој.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје, ги известува сите учесници во сообраќајот дека на мостот Естекада во насока на движење од булеварот Киро Глигоров кон населбата Автокоманда во средната сообраќајна лента ппред семафорите, има возило во дефект, па оттука ЦУКС апелира до сите возачи доколку се приближуваат кон овој потег, да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.
| | веќе видена | слични

Центарот за управување и контрола на сообраќајот на Град Скопје ги известува сите учесници во сообраќајот дека поради изведување градежни работи на објект во изградба на улица Востаничка бр.102, населба Пржино, на ден 28.12.2017 година (четврток), 29.12.2017 (петок) и на ден 30.12.2017 година (сабота), во временски период од 08:30 часот до 16:30 часот, на овој потег ќе биде воведен времен сообраќаен режим, а ЦУКС апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат винаметелни, да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот.
| | веќе видена | слични

Тротоарите пред зградата на Нова Македонија во која се сместени неколку институции како Министерството за образование и наука и Државната изборна комисија, ќе бидат слободни за пешаците и велосипедистите. Екипи на Град Скопје поставуваат столпчиња со што паркирањето на службени и приватни возила на тротоарот во овој дел треба да стане минато. Минатата недела беа поставени столпчиња и пред Министерството за правда откако во јавноста имаше бурни реакции кога колата со која се превезува министерот беше паркирана на тротоарот.
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 398 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша рано утрово ( понеделник, 21 јануари, 2019) се врати во Белград, со ќерките Атина и Ника. Јелена на аеродромот Никола Тесла пристигнала во ...
сите 209 | | | веќе видена

Владата информира дека согласно Уредба за изменување и дополнување на Уредбата за гранични вредности за нивоа и видови  на загадувачки супстанции во ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦУКС-инфо за 16 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: