Заев се сретна со регионалната директорка на Светска банка


Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, денес беше во Битола за да ја промовира мерката „Поврат на 15 отсто од пресметаниот ДДВ“. -Денеска заедно со ...
| | веќе видена | слични

-Денеска заедно со градоначалничката на Битола се вклучивме во кампањата „МојДДВ". До денеска согласно податоците што ги добив од УЈП евидентирани се над 5,5 ...
| | веќе видена | слични
8 копии

М инистерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на Општина Битола, Наташа Петровска денеска во Битола ја промовираа мерката „Поврат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска на Широк Сокак во Битола министерот за локална самоуправа, Горан Милевски и градоначалничката на општина Битола, Наташа Петровска пред битолчани ја ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од месец дена трае мерката „Мој ДДВ“ преку која граѓаните можат да го искористат правото на поврат на 15% од платениот ДДВ. Податоците од надлежните ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мерката за супституција на растот на придонесите во државата ќе важи за сите гранки и вработени, најави денеска премиерот Зоран Заев по посетата на фабриката ...
| | веќе видена | слични

Лани овој период биле пријавени 52 неправилности за даночни обврзници кои не издаваат фискални сметки, а годинава пријавените неправилности се драстично ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 257 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 590 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев се сретна со регионалната директорка на Светска банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: