Ова се последните три желби на Александар III Македонски


Останато

Државната изборна комисија е подготвена за претстојните предвремени парламентарни избори, кои ќе се одржат на 12 април следната година. Сепак, како што за ...
сите 609 | | | веќе видена

-Не е целосно јасно што ги мотивирало Франција и Макрон да ја одбијат Македонија и Албанија во проширувањето на Европската унија на последниот самит- истакнува ...
сите 257 | | | веќе видена

Во текот на следните денови, лидерите на ЕУ ќе одлучат дали ќе и се одобри на Велика Британија уште едно продолжување на рокот за излез од Унијата.Ова го ...
сите 430 | | | веќе видена

Малолетно девојче од Дебар со телесни повреди е пренесена во болницата Св Еразмо во Охрид откако во неа удрил возач со автомобил. По несреќата сторителот ...
сите 232 | | | веќе видена

Од денес Заев е премиер во оставка. Неговата влада формално ќе заврши во јануари, меѓутоа изборната кампања е веќе почната. Со државнички потег Пендаровски за ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ова се последните три желби на Александар III Македонски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: