Раиконен ќе го оперира грбот и ќе ги пропушти последните две трки со Lotus F1

Менаџерот на Кими Раиконен објави дека Финецот ќе ги пропушти последните две трки од оваа Ф1 сезона, што се воедно и неговите последни две со Lotus F1, поради операција на грбо т. Раиконен беше подготвен да ја пропушти и минатата трка во Абу Даби бидејќи Lotus F1 не му ја исплаќаат неговата плата од почетокот на оваа сезона, по што беше постигнат договор тоа да биде средено до трката во Америка. Во меѓувреме Финецот имаше проблеми со болките во грбот од несреќата за време на тестирањата со Sauber во 2001-та, поради што мора да биде подложен на операција. Стравувајќи дека доцната операција може да му го загрози почетокот на следната сезона со Ferrari, Раиконен се решил да се оперира во текот на следната седмица и да ги пропушти последните две трки со болидот на Lotus F1. Тимот од Енстоун сеуште ја нема потврдено оваа информација, но најверојатно како замена на Раиконен ќе биде ангажиран резервниот возач Давид Валески.
| | веќе видена | слични
2 копии

Американците му се на трагата на лидерот на Исламска држава Абу Бакр ал Багдади и наводно знаат каде се движел во изминатите неколку недели, јавува Си-ен-ен повикувајќи се на американски безбедносни извори. „Во последните неколку недели знаеме каде се движи“, изјавил изворот. Багдади, според изворот на Си-ен-ен, е жив, а тврдењата за неговата смрт на социјалните мрежи се лажни. Американските власти, според информациите што ги имаат, веруваат дека Багдади се крие во Рака, но не се сосема сигурни. Месецов САД ја зголемија наградата за информации кои би довеле до негово фаќање од 10 на 25 милиони долари. Лидерот на ИСИС веќе подолго време успешно се крие од јавноста и многубројните непријатели на терористичката група. Многумина веруваат дека со неговата ликвидација практично би се уништила ИСИС која во последната година рапидно губи територии. На сѐ помалата територија Багдади сѐ потешко се движи, особено сега кога Американците му се наводно зад петици.
| | веќе видена | слични

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 75 | | | веќе видена

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 50 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 103 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 247 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 175 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Раиконен ќе го оперира грбот и ќе ги пропушти последните две трки со Lotus F1

Од:
До кого (е-маил):
Порака: