Последна седмица од кампањата, во недела охриѓани ќе избираат градоначалник


Охрид, 15. април 2019 (ИНПРЕС) – Започна последната недела од кампањата за вонредните локални избори во Охрид. Веќе во недела, охриѓани ќе имаат можност да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ е реформирана кога се уште нејзин почесен претседател е Никола Груевски, ѝ рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гордана Силјановска Давкова во претседателската дебата на телевизија Сител говореше за скандалозниот закон за селективна амнестија кој го донесе власта на ...
| | веќе видена | слични

Претседателските кандидати на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, и на СДСМ, Стево Пендаровски, беа гости во „Еден на еден", каде зборуваа за приватноста, ...
| | веќе видена | слични

По телевизиската дебата помеѓу претседателските кандидати, поранешната министерка за култура Ганка Цветанова го повика Стево Пендаровски да покаже повеќе ...
| | веќе видена | слични

Претседателскиот кандидат поддржан од ДУИ и СДСМ Стево Пендаровски на дебатата во Сител јавно вети дека ако некој во неговиот тим ја навредувал професорката ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски смета дека има посебна причина зошто Стево Пендаровски бил толку нервозен на дебатата на претседателските кандидати на ТВ Сител. ...
| | веќе видена | слични

Во претседателската дебата на Телевизија Сител, кандидатот за Претседател Гордана Силјановска авкова се осврна на првиот извештај за изборната кампања и ...
| | веќе видена | слични

Во телевизиската дебата на Сител Телевизија, кандидатот за Претседател Стево Пендаровски истакна дека секој кој ја навредил неговата против кандидатка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вечерва се очекува силен дожд во Париз со невреме. Сводот на катедралата , кој делумно се урна и така е натопен со вода од гаснењето. Архитектите се плашат ...
сите 292 | | | веќе видена

На Клиниката за инфективни болести една 16-годишна девојка која има морбили и бронхопневмонија е во животозагрозувачка состојба и е на механичка вентилација, а ...
сите 265 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

На граѓанската трибина на кандидатот Стево Пендаровски вечерва се обрати и своја поддршка даде и министерот со потекло од Тетово, Едмонд Адеми, кој упати ...
сите 78 | | | веќе видена

Не треба да сте експерт за избори за да заклучите дека во историјата на европските избори од каков било вид се нема случено ваков колапс на легитимитетот. Да ...
сите 151 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последна седмица од кампањата, во недела охриѓани ќе избираат градоначалник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: